Bücher

eBooks - Sprache: Albanisch

Bücher in der Sprache: Albanisch kostenlos online lesen oder als gratis eBook downloaden. Durchstöbere unsere eBooks und entdecke neue Autoren und spannende Bücher.


Bacellinjte
Agim Bacelli Bacellinjte

Adem Bacelli

 • Biografie/Autobiografie
 • Albanisch
 • 69161 Wörter
 • Ab 0 Jahren
 • 7234
 • 6

Nuk ka histori të vërtetë përveç biografisë.

A D E M T E L H A B A C E L L I

Hyrje tek Libri "FAMILJA BACELLI"

“Mos ja thuaj askujt hallet e tua. Dhjetë përqind e atyre që të dëgjojnë, nuk të ndihmojnë dot ti zgjidhësh ato, ndërsa nëntëdhjetë përqind të tjerë, do ... mehr lesen

Stichwörter: Bacellinjte

Kostenlos

Kjo eshte Amerika
Agim Bacelli Kjo eshte Amerika

This is America

 • Kurzgeschichte
 • Albanisch
 • 23658 Wörter
 • Ab 0 Jahren
 • 5838
 • 7

Keto jane te gjitha tregimet dhe skicat e mija letrare (27)

Shtepia Botuse "D.I.J.A." Pogradec

Maj 2003

I - New York

1)Unë Qesha me Vehte

This is America

Hypa si zakonisht në trenin "R" në stacionin 77 st. Brooklyn, dhe kërkova nje vënd për tu ulur por nuk gjeta,qëndrov... mehr lesen

Kostenlos

Zemra Prinderore
Agim Bacelli, Kostaq Duka & Kozeta Zylo Zemra Prinderore

Prinderve tane te dashur

 • Lyrik und Poesie
 • Albanisch
 • 22860 Wörter
 • Ab 0 Jahren
 • 5406
 • 3

EPIDEISTIKA PRINDËRORE NË NJË ANTOLOGJIE POETIKE

Këtë mozaik poetik e kanë bërë edhe më të shndritshëm dy poetë të ftuar si poet nderi, dy ikona të poezisë shqipe, Dritëro Agolli dhe Agim Shehu.

Nga Gjekë Marinaj

Ashtu si të gjitha projektet e tjera në letërsi që nisin m... mehr lesen

Stichwörter: Poezi, Agideba, Agim Bacelli, prnderit

Kostenlos

Nje Kauboj ne Nju Jork
Agim Bacelli Nje Kauboj ne Nju Jork

To My Children, Ermal & Erkend

 • Belletristik
 • Albanisch
 • 18650 Wörter
 • Ab 0 Jahren
 • 3661
 • 8

Liber me tregime dhe skica humoristike

Stichwörter: Humor, Shqip, Agideba, Bacelli

Kostenlos

Ne carkun e puthjeve
Agim Bacelli Ne carkun e puthjeve

Liber me poezi

 • Lyrik und Poesie
 • Albanisch
 • 8303 Wörter
 • Ab 0 Jahren
 • 2099
 • 2

Kushtuar Nenes time, Ervehe Bacelli

Stichwörter: Agideba, Shqip, Poezi

Kostenlos

TRËNDAFILA NGA TIRANA
Riza Lahi TRËNDAFILA NGA TIRANA

Miqëve & Shokëve kudo në botë

 • Lyrik und Poesie
 • Albanisch
 • 7435 Wörter
 • Ab 0 Jahren
 • 2084
 • 1

Njoftim nga Riza Lahi

VARGJE MIQSORE PËR SHOQËRINË E INTERNETIT Parathënie Shpesh pyes veten, ku janë nipërit dhe mbesat e diasporës së fuqishme shqiptare që tundi Parisin kur u pat pushtuar Shqipëria jonë me 7 prill 1939. Jam interesuar në shtete të ndryshme nga kam... mehr lesen

Stichwörter: Riza Lahi, Tiranë, Shkodër

Kostenlos

BUKURI TREDIMENSIONALE
AGIM BACELLI BUKURI TREDIMENSIONALE

POEZI

 • Lyrik und Poesie
 • Albanisch
 • 8182 Wörter
 • Ab 0 Jahren
 • 1823
 • 1

LIBER ME POEZI, 2003 17 Korrik 2003

Shtepia Botose "Albin" Tirane

1-Nese ti me harron mua

Dua t'ju njoh nje gje. Ju duhet ta dini c'far eshte ajo: Nese une shoh ne henen e kristalte, ne degen e kuqe te vjeshtes se ngadalte, permes dritares sime. Nese une prek then... mehr lesen

Kostenlos

1997
Mero Baze 1997

Viti i Zi 1997

 • Krimi
 • Albanisch
 • 2 Wörter
 • Ab 0 Jahren
 • 1630
 • 1

This book describes the event prior, during and after 1997. At the center of events is former President of Albania, Mr. Sali Berisha and other key political figures at that time.

Stichwörter: Albania, 1997, Mero Baze, Shqiperia, Sali Berisha, Azem Hajdari, Fatos Nano

Kostenlos

Kurani ne gjuhen shqipe
Kurani Kurani ne gjuhen shqipe

KURANI BESËLIDHJA E FUNDIT Përkthimi i Autorizuar në Gjuhën Shqipe

 • Bildung
 • Albanisch
 • 2 Wörter
 • Ab 16 Jahren
 • 1607
 • 1

KURANI BESËLIDHJA E FUNDIT Përkthimi i Autorizuar në Gjuhën Shqipe DEKLARATA Një Fe të Bashkuar Për të Gjithë Njerëzit Të gjitha fetë e botës – Jahudizmi, Krishterimi, Islami, Hinduizmi, Budizmi, dhe të tjerat – janë korruptuar së tepërmi nëpërmjet shpikjeve, traditave,... mehr lesen

Stichwörter: Kurani ne gjuhen shqipe

Kostenlos

Zbrazët
Kristina Tabaku Zbrazët

Disa pikëza Zbrazësie

 • Lyrik und Poesie
 • Albanisch
 • 2129 Wörter
 • Ab 0 Jahren
 • 1282
 • 1

Në këto vargje, gjendesh në një botë e parë, nën qoshen e një boshllëku në errësirën e krijuar nga vetë mendja.    Të përjetuarit dhembje, të ndryshueshme dhe vazhdueshme emocionale, të herë pas hershme e ripërjetuar në mendjen tënde, është barabartë me dhimbjen që përjet... mehr lesen

Stichwörter: Kristina Tabaku, Zbrazët, Poezi

Kostenlos


Um eine optimale Funktionsweise zu gewährleisten, verwendet unsere Website Cookies. Durch die Nutzung der Website stimmst Du der Verwendung von Cookies zu. Mehr Infos
OK
Top of page