Bücher

eBooks - Lyrik und Poesie - Sprache: Albanisch

Bücher aus der Kategorie: Lyrik und Poesie in Sprache: Albanisch kostenlos online lesen oder als gratis eBook downloaden. Durchstöbere unsere eBooks und entdecke neue Autoren und spannende Bücher.

 • 1

Zemra Prinderore
Agim Bacelli, Kostaq Duka & Kozeta Zylo Zemra Prinderore

Prinderve tane te dashur

 • Albanisch
 • 22860 Wörter
 • Ab 0 Jahren
 • 5405
 • 3

EPIDEISTIKA PRINDËRORE NË NJË ANTOLOGJIE POETIKE

Këtë mozaik poetik e kanë bërë edhe më të shndritshëm dy poetë të ftuar si poet nderi, dy ikona të poezisë shqipe, Dritëro Agolli dhe Agim Shehu.

Nga Gjekë Marinaj

Ashtu si të gjitha projektet e tjera në letërsi që nisin m... mehr lesen

Stichwörter: Poezi, Agideba, Agim Bacelli, prnderit

Kostenlos

Ne carkun e puthjeve
Agim Bacelli Ne carkun e puthjeve

Liber me poezi

 • Albanisch
 • 8303 Wörter
 • Ab 0 Jahren
 • 2099
 • 2

Kushtuar Nenes time, Ervehe Bacelli

Stichwörter: Agideba, Shqip, Poezi

Kostenlos

TRËNDAFILA NGA TIRANA
Riza Lahi TRËNDAFILA NGA TIRANA

Miqëve & Shokëve kudo në botë

 • Albanisch
 • 7435 Wörter
 • Ab 0 Jahren
 • 2084
 • 1

Njoftim nga Riza Lahi

VARGJE MIQSORE PËR SHOQËRINË E INTERNETIT Parathënie Shpesh pyes veten, ku janë nipërit dhe mbesat e diasporës së fuqishme shqiptare që tundi Parisin kur u pat pushtuar Shqipëria jonë me 7 prill 1939. Jam interesuar në shtete të ndryshme nga kam... mehr lesen

Stichwörter: Riza Lahi, Tiranë, Shkodër

Kostenlos

BUKURI TREDIMENSIONALE
AGIM BACELLI BUKURI TREDIMENSIONALE

POEZI

 • Albanisch
 • 8182 Wörter
 • Ab 0 Jahren
 • 1822
 • 1

LIBER ME POEZI, 2003 17 Korrik 2003

Shtepia Botose "Albin" Tirane

1-Nese ti me harron mua

Dua t'ju njoh nje gje. Ju duhet ta dini c'far eshte ajo: Nese une shoh ne henen e kristalte, ne degen e kuqe te vjeshtes se ngadalte, permes dritares sime. Nese une prek then... mehr lesen

Kostenlos

Zbrazët
Kristina Tabaku Zbrazët

Disa pikëza Zbrazësie

 • Albanisch
 • 2129 Wörter
 • Ab 0 Jahren
 • 1282
 • 1

Në këto vargje, gjendesh në një botë e parë, nën qoshen e një boshllëku në errësirën e krijuar nga vetë mendja.    Të përjetuarit dhembje, të ndryshueshme dhe vazhdueshme emocionale, të herë pas hershme e ripërjetuar në mendjen tënde, është barabartë me dhimbjen që përjet... mehr lesen

Stichwörter: Kristina Tabaku, Zbrazët, Poezi

Kostenlos

 • 1

Um eine optimale Funktionsweise zu gewährleisten, verwendet unsere Website Cookies. Durch die Nutzung der Website stimmst Du der Verwendung von Cookies zu. Mehr Infos
OK
Top of page